Dieta wzmacniająca skórę, włosy i paznokcie

Dieta wzmacniająca skórę, włosy i paznokcie

Prawidłowe komponowanie diety jest kluczowe w zachowaniu dobrego wyglądu skóry, włosów i paznokci. Dostarczenie odpowiedniej ilości składników mineralnych i witamin zapewniają zdrowszy wygląd naszego ciała. Witaminy na zdrową skórę i dieta na mocne włosy i paznokcie powinna być bogata w poniższe produkty:

  1. Witaminą niezbędną do utrzymania prawidłowego stanu skóry, włosów i oczywiście paznokci jest witamina A. Znaczna jej ilość zawarta jest w nabiale – Twój jadłospis powinien zawierać produkty mleczne, sery, jajka. Jej źródłem jest również wątróbka drobiowa, a także warzywa – szpinak, pomidor, marchewka oraz grzyby.

 

  1. W Twoim jadłospisie powinny znaleźć się także produkty bogate w witaminy z grupy B, w szczególności B1 i B2. Głównym ich źródłem są produkty zbożowe, orzechy, pestki słonecznika, warzywa liściaste – sałata, szpinak, a także ryby i tran.

 

  1. Dostarczaj swojemu organizmowi także witaminy C – znajdziesz ją głównie w świeżych owocach i warzywach. Wzbogać swoja dietę w cytrusy, jabłka, porzeczki czarne i czerwone, a także kapustę i pomidory. Dla prawidłowego funkcjonowania skóry potrzebna jest również witamina H – biotyna. Znajdziesz ja w wątróbce, orzechach, migdałach oraz niektórych grzybach.

 

  1. Jeśli chcesz aby Twoje paznokcie były mocne i zdrowe, spożywaj produkty bogate w wapń. Głównym jego źródłem jest mleko i przetwory mleczne. Znajdziesz go również w rybach, owocach morza, a także orzechach, migdałach, nasionach maku i słonecznika.

 

  1. W Twoim menu powinny znaleźć się również produkty bogate w magnez – przede wszystkim banany, ziemniaki, mięso drobiowe oraz wino; żelazo – szpinak, orzechy, fasola, jajka; oraz cynk – znajdziesz go w rybach, owocach morza, mleku oraz czerwonym mięsie.

 

Nie zapominajmy o prawidłowym nawodnieniu organizmu. Dostarczenie odpowiedniej ilość wody nie tylko umożliwia właściwe funkcjonowanie organizmu, ale też wpływa na nasz wygląd. Jędrna cera, mocne paznokcie, ładne włosy, szczupła sylwetka – nie osiągniesz tego wszystkiego, jeżeli Twój organizm będzie odwodniony.

[ssba]